Bark - Sklep Medyczny MED-LIFE Nisko

Przejdź do treści

Menu główne:

Bark

Niestabilność stawu ramiennego może być spowodowana urazem, (np. zwichnięciem) lub zmianami nieurazowymi (np. zwyrodnieniem). Często po wyleczonym zwichnięciu pacjenci skarzą się na przewlekłą niestabilność barku. Bez względu na przyczynę, wyróżnia się niestabilność: przednią, tylną, dolną i wielokierunkową. Może ona powodować uwięźnięcie ścięgien pierścienia rotatorów, uciskać obrąbek panewkowy, rozciągać tkanki miękkie lub naciskać na nerwy. Wszystkim objawom towarzyszy ból, drętwienie i osłabienie mięśni kończyny górnej. Jest wiele dyscyplin sportowych, które predysponują do urazów i niestabilności stawu ramiennego. Są to przede wszystkim sporty bazujące na rzutach (piłka ręczna, piłka wodna, baseball, koszykówka, siatkówka), ale dotyczy to również zawodników trenujących sporty kontaktowe (football Amerykański, rugby itp.).

Niestabilność barku niekoniecznie musi oznaczać przymusowe zakończenie treningów. Szybkim i skutecznym rozwiązaniem problemów jest nasza orteza barkowa, która poprzez kompresję zabezpiecza niestabilny staw przed zwichnięciem i stłuczeniem.
4-ARM Temblak włókninowy - Numer katalogowy: DRQG0A

4-ARM Temblak włókninowy - Numer katalogowy: DRQG0A

Schorzenia, dysfunkcje i urazy wymagające podtrzymania, sta­bilizacji lub ograniczenia ruchomości w obrębie kończyny gór­nej i obręczy barkowej, podostre zespoły bólowe, stany zapalne i urazy tkanek miękkich, podtrzymanie opatrunków gipsowych, profilaktyka podwichnięć stawu ramiennego, barkowego przy porażeniach i niedowładach.

Acromed Orteza stawu barkowego - Numer katalogowy: DRQJ0B

Acromed Orteza stawu barkowego - Numer katalogowy: DRQJ0B

Pooperacyjne leczenie złamań głowy kości ramiennej, wy­drążenia stawowego łopatki, zwichnięcia stawu ramiennego, zmiany zwyrodnieniowe stawu ramiennego i związane z nim zespoły bólowe nawykowe zwichnięcia stawu ramiennego, doleczanie po rekonstrukcji obrąbkowo-torebkowej, zabez­pieczenie przed zwichnięciem stawu ramiennego w przypad­ku porażeń kończyny górnej różnej etiologii.

Aparat odwodzący kończynę górną - Numer katalogowy: DRQJ0A

Aparat odwodzący kończynę górną - Numer katalogowy: DRQJ0A

Leczenie po zwichnięciach barku, plastyka lub  uszkodzenie stożka rotatorów, artroskopia stawu ramiennego, podgłówkowe złamanie kości ramiennej, uszkodzenie typu Bankarta, pooperacyjna stabilizacja stawu barkowego, endoprotezoplastyka stawu barkowego

APARAT ODWODZĄCY KOŃCZYNĘ GÓRNĄ - Numer katalogowy: QSM00020

APARAT ODWODZĄCY KOŃCZYNĘ GÓRNĄ - Numer katalogowy: QSM00020

Stabilizacja kończyny górnej w odwiedzeniu w stawie ra­miennym po urazach (skręcenia, zwichnięcia) lub zabiegach chirurgicznych, doleczanie po zabiegu rekonstrukcji stożka rotatorów, unieruchomienie i odciążenie kończyny górnej w przypadku zmian zapalnych w obrębie stawu ramiennego.

kamizelka ortopedyczna - Numer katalogowy: DRQC

kamizelka ortopedyczna - Numer katalogowy: DRQC

Leczenie, doleczanie kontuzji i urazów obszaru barku, obręczy barkowej, stawu ramiennego i łokciowego wymagające unie­ruchomienia kończyny w przywiedzeniu i rotacji wewnętrznej, stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe wymagające unieru­chomienia i odciążenia kończyny górnej, zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego lub mostkowo-obojczykowego.

Kamizelka stawu barkowego B-01

Kamizelka stawu barkowego B-01

Wykonana jest z oddychającej pianki poliuretanowej dwustronnie pokrytej dzianiną poliamidową, ustala ramię w przywiedzeniu i rotacji wewnętrznej w stawie ramiennym, natomiast staw łokciowy i przedramię blisko tułowia, umożliwia precyzyjnie ustawienie pozycji zabezpieczonej kończyny

ORTEZA NA RAMIĘ I BARK - Numer katalogowy: QSM00090

ORTEZA NA RAMIĘ I BARK - Numer katalogowy: QSM00090

zespoły bólowe kończyny górnej i obręczy barkowej o różnej etiologii, stany zapalne i urazy tkanek miękkich w-w okolicy wymagające odciążenia i ograniczenia ruchomości (zwłaszcza ruchu odwiedzenia) kończyny górnej, podtrzymanie opatrun­ków gipsowych, profilaktyka podwichnięć stawu ramiennego w przypadku porażeń i niedowładów.

Powrót
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
SOCIAL MEDIA

Profil Google+
KONTAKT
MED-LIFE Katarzyna Portka
Sklep Medyczny
ul. Wolności 54
37-400 Nisko
Budynek Przychodni, II - Piętro
woj. Podkarpackie

Tel. kom. 504 065 612

Godziny Otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8:0016:00
Sobota - Niedziela: Nieczynne
MAPA DOJAZDU
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego