Biodro - Sklep Medyczny MED-LIFE Nisko

Przejdź do treści

Menu główne:

Biodro

 1. Lokalizacja stawu biodrowego Wiele osób błędnie zakłada, że stawem biodrowym jest najbardziej wystająca kość biodra, znajdująca się w okolicy dolnych partii jamy brzusznej. W rzeczywistości staw biodrowy utworzony jest z głowy kości udowej oraz panewki stawu biodrowego kości miednicznej. Właśnie dzięki temu połączeniu kulistej części kości udowej z wklęsłą panewką możliwe jest uzyskanie szerokiego zakresu ruchu. Staw ten zlokalizowany jest w okolicach pachwiny, w miejscu, gdzie noga łączy się z resztą ciała.

 2. Urazy stawu biodrowego
  Do urazu stawu biodrowego często dochodzi w wyniku upadku. Najczęściej zdarza się to osobom starszym, które cierpią na osteoporozę. W tym przypadku do urazu może dojść nawet podczas codziennych zajęć. Zarówno nadwerężenie stawu podczas ćwiczeń fizycznych, jak i upadek może doprowadzić do pęknięcia lub złamania szyjki kości udowej. Jeśli do urazu doszło podczas uprawiania sportu, chory może z początku traktować pęknięcie jako naciągnięcie mięśnia. Jest to tępy ból, który nie przechodzi, a z czasem staje się jeszcze gorszy. Niekiedy za ból stawu biodrowego odpowiada naderwanie mięśnia. W okolicy stawu biodrowego zlokalizowana jest grupa silnych mięśni, z których głównym jest mięsień gruszkowaty. Za mięśniem tym znajduje się nerw kulszowy. Przy naciągnięciu mięsień uciska na ten nerw, powodując ostry ból.

 3. Przyczyny bólu stawu biodrowego
Urazy stawu biodrowego nie są jedyną przyczyną bólu biodra. Niekiedy wywołują go takie choroby i dolegliwości, jak:

  • uraz pleców,
  • zapalenie stawów,
  • zapalenie torebki stawowej,
  • infekcje,
  • rwa kulszowa,
  • nadmierne obciążenie,
  • zapalenie ścięgna,
  • martwica kości.
Zródło: link
Orteza stawu biodrowego - Numer katalogowy: DRQI0B

Orteza stawu biodrowego - Numer katalogowy: DRQI0B

Orteza wspomaga proces leczenia i rehabilitacji w przypadku urazów, chorób i dysfunkcji stawu biodrowego poprzez zapewnienie kontroli zakresu ruchów oraz kompresję tkanek miękkich okolicy stawu biodrowego. Pooperacyjna kompresja biodra po zespoleniach złamań międzykrętarzowych, pooperacyjna kompresja biodra po osteotomiach międzykrętarzowych oraz endoprotezoplastyce, zmiany przeciążeniowe stawu biodrowego, zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego, zespoły bólowe stawu biodrowego różnej etiologii.

Powrót
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
SOCIAL MEDIA

Profil Google+
KONTAKT
MED-LIFE Katarzyna Portka
Sklep Medyczny
ul. Wolności 54
37-400 Nisko
Budynek Przychodni, II - Piętro
woj. Podkarpackie

Tel. kom. 504 065 612

Godziny Otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 8:0016:00
Sobota - Niedziela: Nieczynne
MAPA DOJAZDU
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego